حزب الله سایبر صومعه‌سرا

انعکاس اخبار فرهنگی - مذهبی شهرستان صومعه‌سرا

حزب الله سایبر صومعه‌سرا

انعکاس اخبار فرهنگی - مذهبی شهرستان صومعه‌سرا

۹ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است


به گزارش حزب‌الله سایبر صومعه‌سرا، طبق روال هر سال هیئت مداحان متوسلین به حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها ویژه برنامه شهادت امام جعفرصادق علیه السلام را همراه با مداحی مداحان اهلبیت علیهم‌السلام در منزل حاج ابراهیم نوروزی واقع در صومعه سرا - کوچه حسینی‌پناه - بالاتر از کوی شهدا - روبروی گلبرگ هشتم و در روز چهارشنبه 28 تیرماه 1396 بعد از فریضه مغرب و عشاء برگزار می‌کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۶ ، ۱۴:۰۵
مکتب الشهداء


به گزارش حزب‌الله سایبر صومعه‌سرا، هیأت فاطمیون شهرستان صومعه سرا ویژه برنامه‌ای‌ در روز پنجشنبه ۲۹ تیر  و ساعت۱۰ صبح همزمان با ظهر روز شهادت امام جعفرصادق علیه‌السلام همراه با سخنرانی خطیب توانمند حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی اراکی و با مداحی حاج محمود یوسف‌زاده و حاج مهدی اخوان در مسجد جامع این شهرستان برگزار خواهد کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۶ ، ۱۳:۱۲
مکتب الشهداء
دشمن در تبلیغات وسیع خود تلاش می‌کند که کمبود‌های معیشتی و اقتصادی کشور را به نظام اسلامی و به جمهوری اسلامی نسبت بدهد؛ این نقشه‌ی دشمن است. آنها می‌خواهند این‌جور وانمود بکنند که نظام اسلامی قادر نبوده است و قادر نیست مشکل اقتصادی ملّت ایران را و مشکلات اساسی ملّت ایران را حل کند و گره‌ها را باز کند.»(۱۳۹۶/۰۱/۰۱)

نودمین شماره‌ی خط حزب‌الله با سخن هفته‌ای با عنوان «پرچمدار استیفای حق مردم» درباره‌ی دو وظیفه‌ مهم قوه‌ قضائیه منتشر شد.
گزارش هفته‌ی این شماره با عنوان «رمز پیروزی در موصل» به نقش مرجعیت و جوانهای مؤمن در تغییر معادلات نبرد در عراق پرداخته است.
همزمان با آزادسازی شهر موصل، بخش‌هایی از سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دربارهی ابعاد پیروزی در موصل و موضوعات سیاسی داخلی و منطقهای و همچنین از نقش مرجعیت، آیت‌الله خامنه‌ای و ســپاه پاســداران در پیروزی موصل در این شماره از نشریه اختصاص یافته است.
نودمین شماره‌ی خط حزب‌الله به روح پرفتوح شهید مدافع حرم حاج شعبان نصیری تقدیم شده‌است.


نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.
 
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
نسخه تابلو اعلانات | دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A۴)دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)


http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۶ ، ۰۸:۲۵
مکتب الشهداء
انقلاب اسلامی در نزدیکی‌های ۴۰ سالگی، تجربه‌های ارزشمندی را پیش رو دارد که لازمه‌ی اداره‌ی درست کشور، استفاده‌‌ی از این تجربه‌هاست. یکی از این تجربه‌های مهم «تأثیر انسجام و اتّحاد ملّی است در موفّقیّت»(۱۳۹۶/۰۳/۲۲ اما حفظ وحدت ملی، الزاماتی دارد که تحقق این هدف در گروی آنهاست.

هشتادونهمین شماره‌ی خط حزب‌الله با سخن هفته‌ای با عنوان «دوستان و دشمنان اتحاد» درباره‌ی الزامات اتحاد ملی و ایجاد فضای جدید از کار و همکاری در بیانات رهبر انقلاب منتشر شد.
گزارش هفته‌ی این شماره با عنوان «چرا آمریکایی‌ها اینقدر گستاخ شده‌اند؟» به سناریوی تغییر رژیم، از اوبامای دموکرات تا ترامپ جمهوریخواه پرداخته است.
هشتادونهمین شماره‌ی خط حزب‌الله به روح پرفتوح همه‌ی شهدای موصل، مخصوصا شهید حیدر المیاحی تقدیم شده‌است.
نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.
 
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
نسخه تابلو اعلانات | دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A۴)دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)


 

http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ تیر ۹۶ ، ۰۸:۰۸
مکتب الشهداء
ماه رمضان یکی از پر دیدارترین و پرکارترین ماه‌های کاری رهبر انقلاب است. سنت افطاری‌ها و دیدارهای مهم و پشت سر هم آن، بیانات رمضانی را تبدیل به بیانات راهبردی و گفتمان‌ساز در کنار دو بیانات دیگر اول فروردین و حرم امام خمینی در چهارده خرداد هر سال کرده است. به همین دلیل است که عموما در ماه رمضان نقشه اصلی مسیر گفتمان‌سازی میانی و سالانه رهبری برای مدیریت انقلاب به‌دست می‌آید. اهمیت این بحث از آنجا ناشی می‌شود که خود رهبر انقلاب تصریح می‌کنند «مدیریّت انقلاب، غیر از مدیریّت اجرایی کشور است. برای رهبری، وارد شدن در میدان اوّلاً به صورت طرح مسأله و بسیج افکار عمومی است؛ ثانیاً به صورت خواستن از دستگاه‌های اجرایی است. »(۱۳۸۲/۰۲/۲۲)

‌هشتاد و هشتمین شماره‌ی خط حزب‌الله با سخن هفته‌ای با عنوان «سه دیدار مهم» درباره‌ی لزوم بازخوانی سه دیدار مهم رهبر انقلاب برای درک بهتر گفتمان منتشر شد.
در دیدار دانشجویی امسال، رهبر انقلاب برای اولین بار اصطلاحی به نام «آتش‌به‌اختیار» را به کار برده و فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار.» در طول این تقریبا سه هغته، تحلیل‌ها و تفسیرهای مختلفی از این اصطلاح منتشر شد. از این‌رو نشریه‌ی خط حزب‌الله در نظر دارد تا در شماره‌های آینده، مجموعه‌ی اقدامات آتش به اختیار نیروهای مؤمن و انقلابی را در نشریه منعکس کند. بنابراین کارها و اقدامات خود در این‌باره را برایمان ارسال کنید تا به مرور در نشریه منتشر کنیم. بگویید که در این مدت چه کرده‌اید و چه کارهایی می‌خواهید بکنید؟ 

گزارش هفته‌ی این شماره با عنوان «به دل‌های محکم نیازمندیم» به چرایی حفظ ذخیره‌ ماه رمضان برای خود پرداخته است.
هشتاد و هشتمین شماره‌ی خط حزب‌الله به ارواح طیبه شهدای ترور دهه ۶۰ و مخصوصاً شهدای حزب جمهوری تقدیم شده‌است.
نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.
 
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
نسخه تابلو اعلانات | دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A۴)دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)


http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۶ ، ۰۹:۵۷
مکتب الشهداء


ماه رمضان، فصل وصل است وعید فطر ضیافتگاه وصال، پایان رمضان عید فطر است عیدی که در آن گوهر آبدیده انسان را سرشته می‌دارند و در خاک او بذر توحید می‌کارند، این روز پایان یک ماه و آغاز یک راه است.

 

 پایان ماه اشک‌ها و لبخندها، رحمت ها و انتظارها، عفوها و استغفارها، پایان هنگامه‌های قشنگ افطار، سحرهای زیبا، لحظه‌های مناجات با خدا، و آغاز راهی برای بازگشت، فصلی برای شکفتن و ترنمّی برای بازیافتن خودِ گمشده انسان، عیدفطر، عید زیبایی‌های معنوی، عید بشارت‌های الهی و روز خوب مهربانی‌های خداست.

 

همزمان با عید فطر در نخستین روز از ماه شوال، نماز این روز همزمان با سراسر کشور در شهرها و روستاهای شهرستان صومعه‌سرا با حضور پرشور مردم متدین و خداجو برگزار شد.

 

مردم متدین صومعه‌سرا با حضور در مساجد، بقاع متبرکه و در مرکز شهر نماز را در زیر آسمان اقامه و دست‌های نیایش را به پاس توفیق حضور در میهمانی مهربانی خدا بلند کردند.

 

پیر و جوان و زن و مرد با تمام وجود زمزمه می‌کردند، «بارالها، بزرگی و کبریایی شایسته تو و جُود و بخشش و جلال و جبروت مخصوص توست»، گویی بنده‌های مخلص از همه چیز فارغ شده‌اند و دل بسته مقام کبریایی او گشته‌ان، آنچه می‌خواهند از جود و بخشش اوست و با اعتراف به عظمت و بزرگی خداوند، نیازهای خویش را فقط و فقط از او می‌خواهند: «خداوندا، من از تو خواهش بهترین چیزی را دارم که بندگان شایسته‌ات از تو درخواست کرده‌اند، و پناه می‌برم به تو از آن چیزی که بندگان خوب تو از آن به تو پناه برده‌اند».

 

حضور چشمگیر مردم صومعه‌سرا در نماز عید فطر

حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی، امام جمعه صومعه‌سرا در حاشیه برگزاری نماز عید فطر اظهار داشت: خداوند باری تعالی در این روز به بندگان مخلص خود که یک ماه به روزه‌داری پرداخته‌اند عنایت ویژه دارد.

 

وی با اشاره به سخنی از امام علی(علیه‌السلام)، افزود: حضرت علی(علیه‌السلام) است در خطبه روز عید فطر فرمودند: «روز عید روزی است که نیکوکاران پاداش می‌گیرند و گناهکاران زیان می‌بینند».

 

امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه مردم متدین صومعه‌سرا همانند سنوات گذشته با حضور پر شور خود در نماز عیدفطر، وحدت خود را به نمایش گذاشتند، گفت: مردم هم دل و همگام با هم به عبادت حق تعالی مشغول مشدند و کام خود را با حلاوت یاد او شیرین کردند.

 

ماه مبارک رمضان تمرینی برای دوری از گناه در دیگر ماه‌ها است،

امیرعباس یوسف‌زاده، یکی از نمازگزاران حاضر در نماز عید فطر صومعه‌سرا با بیان اینکه ماه مهمانی خدا به پایان رسید و از امروز اعمال و رفتار و کردار ما همچون دیگر ماه‌ها برآورد می‌شود، تصریح کرد: امیدوارم عیدفطر مایه برکت و رحمت برای همه مردم باشد.

 

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان پر از خیر و برکت بود که خداوند آن را به مسلمانان هدیه داد، خاطرنشان کرد: خدارا شاکر هستیم که حق تعالی به همه ما این توانایی را داد که در ماه مبارک رمضان توانستیم فریضه الهی را به‌جا بیاوریم.

 

این شهروند صومعه‌سرایی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان تمرینی برای دوری از گناه در دیگر ماه‌ها است، افزود: طبق احادیث و ورایات هر روزی که در آن گناه نباشد عید است و ما باید با دوری از گناه هر روزمان را عید کنیم.

 

 

حضور پرشور مردم در نماز عید فطر نشان از وحدت آنها است

مریم زاجکانی، یکی از نمازگزاران که با فرزند خود آمده بود؛ گفت: امروز آمدیم تا اجر یک ماه روزه داری و شب زنده داری را از درگاه خداوند بگیریم.

 

وی با بیان اینکه در تمام روزهای ماه رمضان فرزند خردسال خود را برای آشنایی با نماز و احکام دین به مسجد آورده‌ام، تصریح کرد: پدران و مادران باید فرزندان خود را از کودکی با مسائل دین آشنا کنند.

 

این شهروند صومعه‌سرایی خاطرنشان کرد: حضور وحدت آفرین مردم صومعه‌سرا در نماز با کشوه عید سعید فطر نشان از ولایتمداری آنها است که وحدت خود را به رخ جهانیان کشانده‌اند.

 

گفتنی است؛ رمضان، باز هم رخت بر بست و جای خود را به خورشید شوال داد و آنان که بهره بردند از این ماه بی‌نظیر خدا، در جشن تقدس و بندگی، افطار یک ماه روزه‌داری و خلوص را به جا آوردند.http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۶ ، ۱۰:۱۹
مکتب الشهداء


حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی، امام جمعه صومعه‌سرا با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، اظهار داشت: نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور راس ساعت 8 صبح در میدان اصلی شهر، خیابان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برپایی نماز با شکوه عید فطر اندیشیده شده است، افزود: در صورت بارش باران شدید، اقامه نماز در مصلی شهرستان صومعه‌سرا برگزار می‌شود.

 

امام جمعه صومعه‌سرا گفت: هماهنگی‌های لازم با سازمان‌ها و نهادها از جمله آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و شهرداری این شهرستان به عمل آمده است تا این مراسم به بهترین شکل برگزار شود.

 

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: خداوند در روز عید، درِ رحمت خویش را به روی تمامی بندگان می‌گشاید از این رو افراد فرصت این را دارند تا از بخشش و رحمت الهی بهره‌مند شوند.

 

وی با بیان اینکه در روز عید سعید فطر، انسان با خواندن نماز پرشکوه عید، به معبود و ولی نعمت واقعی خویش نزدیک‌تر می‌شود، گفت: در این روز بزرگ بندگان مؤمن و پرهیزکار خداوند با برآمدنِ اولین اشعه‌های زیبای خورشید، آماده برگزاری نماز پرشکوه عید می‌شوند.http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۶ ، ۱۰:۱۶
مکتب الشهداء


حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور، رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با گرامیداشت عید سعید فطر، اظهار داشت: همچون سنوات گذشته نماز عید فطر در مساجد شهرستان برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نماز عید فطر در 150 مسجد شهری و روستایی صومعه‌سرا برگزار می‌شود، افزود: یکصد روحانی طرح هجرت، مستقر و اعزامی به اقامه نماز عید فطر خواهند پرداخت.

 

رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه فطر، عید تطهیر نفس و تمرین صبر و استقامت انسان است، تصریح کرد: سنت برگزاری نماز عید فطر در اسلام از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نماد یکپارچگی امت اسلام است.

 

حجت‌الاسلام احمدی‌پور، پاداش روزه‌داران را بخشش گناهان و خشنودی حضرت رحمان دانست و گفت: باید به هوش باشیم که پس از پایان این ماه مبارک در کارنامه اعمال خود جز نیکی نیاریم و در زمین مصفّای دل جز بذر خوبی نکاریم.

 

وی با بیان اینکه روز عید فطر آن‌قدر ارزشمند و عزیز است که مسلمانان با مشارکت بالا در آئینی دینی و مذهبی این روز سعید را گرامی می‌دارند، خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی همیشه در صحنه‌های مختلف جامعه حضور چشمگیر و فعالی دارند.


http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۶ ، ۱۰:۱۰
مکتب الشهداء


محسن خلوص دهقان‌پور، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صومعه‌سرا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: یادواره فرمانده دلاور گردان سلمان لشکر قدس گیلان، سرتیپ سردار شهید علیرضا خلوص دهقانپور برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه سخنران این برنامه حجت‌الاسلام محمد مدنی و مداح کربلایی مهدی اخوان و با اجرای علیرضا امیری است، افزود:یادواره پنج شنبه (8 تیر) ساعت 17:30 در مصلی نماز جمعه برگزار می‌شود.

 

گفتنی است؛ شهید والامقام، سرلشگر پاسدار، سردار شهید علیرضا خلوص دهقانپور در سال 1338 در روستای ازگم از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود، وی ضمن تحصیل برای کمک به خانواده در امر کشاورزی زحمات طاقت فرسایی را متحمل می‌‌شد تا باری از دوش خانواده بردارد.

 

علیرضا از همان دوران نوجوانی پر جنب وجوش و چابک و نیرومند و در عین حال بسیار موًدب و مقید به مبانی حیات بخش اسلام بود. این جوان دلاور اسلام ، در دوران حیات پر بارش هر گاه در گوشه و کنار کشور احساس نیاز به حضورش می‌کرد، بدون درنگ در آنجا حاضر وبا ایثار نقش آفرینی می‌کرد .

 

وی در دوران مبارزه مردم مسلمان ایران، با حکام زور و ستم نقش بسزایی داشت . و در زمان تحرکات سر سپردگان شرق و غرب علی الخصوص گروهک منافقین ملحد با حضور شجاعانه خود عرصه را برآنان تنگ کرد. با آغاز جنگ تحمیلی دشمنان بعثی، پس از فراگیری آموزش‌های رزمی و تاکتیکی لازم، راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد . شجاعت و دلاورهای وی در حملات نظر فرماندهان مافوق را به خود جلب کرد و به عنوان جانشین گردان میثم و فرمانده گردان سلمان برگزیده شد.

 

 وی در عملیات کربلای ۲ پس از شصت ساعت در معاصره دشمن قرار گرفته بود، توانست با دلاوری و تدبیر خاصی کلیه نیروهای تحت امرش را از محاصر دشمن بعثی در آورد. او در عملیات رمضان بشدت مجروح گردید و علی رغم میل باطنی‌اش برای مداوا در بیمارستان بستری شد، ولی روز بعد با لباس بیمارستان و بدون رضایت پزشکان و دور از چشم کادر درمان آنجا را ترک نمود و به سوی میعادگاه عاشقان (جبهه) شتافت.

 

 وی همانطور که در رزم با دشمن متخاصم و سرسپردگان شرق و غرب همواره در نبرد و مبارزه بود، در تقویت ابعاد معنوی و وجودی خویش نیز با تلاوت روح بخش قرآن مجید، اقامه نماز اول وقت، برپایی نماز شب، دوستی و عشق ورزیدن به ائمه اطهار (علیه السلام) همتی وافر داشت.

 

 شهید خلوص انسان خالص، وارسته و رئوفی  بودکه کمتر حرف می زد و بیشتر عمل می کرد، جوان پاکی که همواره دائم الوضو بود و در بین جوانان و نوجوانان و حتی کودکان از محبوبیت و احترام ویژه ای برخودار بود و از مصادیق (( اشداء علی الکفار و رحماء بینهم )) بود که دوستان از دیدارش خشنود و شادمان و کفار از دیدنش ناخشنود و مایوس می شدند.

 

وی در سال 61 به سنت دیرپای پیامبر با خانواده‌ای مذهبی وصلت نمود که ثمره این پیوند مقدس دو فرزند یکی پسر و دیگری دختر (اسماعیل و زینب ) می باشند که از زندگی مشترک ایشان به یادگار ماند.

 

سرانجام این سردار غیور میهن اسلامیپس از سال‌ها مجاهدت و مبارزه در راه حق و نبرد در میادین رزم در تاریخ 25/3/67 در ارتفاعات غرب کشور در منطقه ماهوت قله قامیش به شهادت رسید و مفقودالجسد گردید که پس از چند سال پیکر بی‌جانش را به وطن باز گردادند و بدین ترتیب جسد استخوان‌های مطهرش در کنار دوستان و همرزمان شهیدش در گلزار شهدای مسجد جعفری آرام گرفت.


http://telegram.me/hizbullahcyber

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۶ ، ۱۰:۰۰
مکتب الشهداء