حزب الله سایبر صومعه‌سرا

انعکاس اخبار فرهنگی - مذهبی شهرستان صومعه‌سرا

حزب الله سایبر صومعه‌سرا

انعکاس اخبار فرهنگی - مذهبی شهرستان صومعه‌سرا

نفوذ در دانشگاه همان نفوذ در قلب جامعه است

شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۴۲ ق.ظمحمد ضرغامی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه‌سرا با بیان این که توجه به وضعیت کشور که متاثر از سیاست های خارجی دولت مخصوصا برجام و مذاکره با ایالت متحده آمریکاست، گفت: طبیعتا دولت قصد تلطیف کردن روابط با دشمنان دیرینه نظام جمهوری اسلامی مخصوصا آمریکا را دارد و حتی متاسفانه ممکن است از حرکات فرهنگی ضد استکباری جلوگیری و یا حداقل کاهش همکاری، صورت گیرد.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری پس از اجرای سیاست های خارجی دولت مخصوصا ماجرای برجام سخنان روشن و همه جانبه ای داشته اند و بر همین اساس قشر فعال دانشجو با توجه به اینکه جمعیت روشنفکر جامعه هستند، پس باید در روشنگری همه جانبه در زمینه برجام سعی کنند که این کار مستلزم توجه به سخنان مقام معظم رهبری و ارجاع به سخنان امام خمینی و سیره ی اهل بیت است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا تصریح کرد: از اولویت های اصلی انقلاب اسلامی ایران، استکبارستیزی و حمایت از مظلومان داخل و خارج است، طبیعتا دشمنان نیز سعی در نفوذ در افکار و عقاید مردم و حتی مسئولان دولت دارد در صورتی که این نفوذ از طرق مختلف مثل فرهنگی خواهد بود تا نظام را درگیر مسائل دیگر از جمله مسائل اقتصادی کند و از اهداف اصلی و چشم اندازهای اساسی خود منحرف سازد.

 

ضرغامی گفت: دانشجو که به گفته بزرگان با عنوان موذن جامعه نامیده می‌شود یعنی باید قبل از سایرین آگاه و بیدار باشد و با دقت و آگاهی مسائل و حتی مسئولان را رصد کند و مهم تر این که سایر مردم را آگاه و در صورت لازم مسئولان را از اشتباهات خود آگاه سازد.

 

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا نمی‌تواند برای مردم دنیا فکری بکند و هر کاری هم بکند منفورتر می‌شود .

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا تصریح کرد: سیاست های دولت آمریکا فاسد و مستکبرانه است و کاملا بر اساس منافع شخصی خود است و در این راستا دست به هر کاری می‌زند، پس جاهلانه است که بخواهیم برای رفع مشکلات که عمدتا ریشه در داخل دارد از بیرون انتظار کمک داشته باشیم.

 

ضرغامی گفت: طبق این فرمایش دانشجویان باید در محیط فرهنگی که حضور دارند روشنگری کنند تا به طبع آن این روشنگری به قلب جامعه نیز برسد،  حال می‌تواند از طریق کرسی های آزاداندیشی، نشست های بصیرتی و بحث های سیاسی با حفظ احترام متقابل باشد.

 

وی تصریح کرد: نفوذ در دانشگاه همان نفوذ در قلب جامعه است، پس دانشجویان فرهنگی وظیفه جلوگیری از این نفوذ را دارند و اولین مرحله آن رفع شبهه برای دانشجویان دیگر است تا با حل مسائل جزئی سپس به حل مشکلات کلی تر و مباحث سیاسی و اعتقادی هم پرداخته شود .

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا گفت: سیاسی بودن و سیاسی شدن طبیعت دانشگاه است؛ اما باید توجه کرد که نباید دانشگاه از هدف اصلی که محیطی علمی است، دور شود و یا به تعبیری سیاست زده شود که در این بین تشکلات دانشجویی که هر یک اهداف و حتی حامی هایی دارند، بهتر است بدون اختلاف در مسیر پیشرفت نظام گام بردرند و با اتحاد این حرکت رو به جلوی نظام اسلامی را فراهم کند.

 

ضرغامی گفت: استفاده از افراد حاشیه دار در بدنه اجرایی و دانشگاه حرکت اشتباه و آسیب زننده است که متاسفانه در دولت در حال تقویت است.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشجو باید حالت مطالبه‌گر داشته و مسئولان نیز باید در جایگاه پاسخگویی حاضر شوند و البته از همه مهم تر دانشجو باید در زمینه علمی تخصصی خود و حتی توانایی اجرایی خود را به سطوح بالا ببرد تا دولت مجبور به استفاده از این نیروها شود.http://telegram.me/hizbullahcyber

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی